In Kurs szycia

Na warsztatach szycia dla dzieci poznajemy szycie od podstaw, zaczynamy od ćwiczeń małej motoryki poprzez zapoznanie się z igłą i nitką.

Na pierwszych spotkaniach dzieci ćwiczą koordynację oko-ręka ucząc się samodzielnego nawlekania, wiązania supełków i ściegów ręcznych. Po takim przygotowaniu są gotowe na poznanie maszyny do szycia: jej budowy, działania i obsługi. Z pomocą instruktora zszywają swoje pierwsze projekty.

Tematy zajęć uzależnione są od pory roku i życzeń dzieci. Na jednych powstają leśne stworzenia, na innych czapy Mikołaja lub praktyczne prezenty dla najbliższych.

Zapewniamy dzieciom cierpliwe wsparcie, aby po każdych zajęciach mogły wrócić do domu z owocem pracy własnych małych rąk.

Zajęcia odbywają się cyklicznie w dwóch grupach wiekowych:

  • dzieci w wieku 6-9 lat: wtorki w godzinach 17:00 – 19:00 (nabór do grupy trwa, zajęcia ruszają 30 stycznia)
  • dzieci w wieku 9-13 lat: czwartki w godzinach 17:00 – 19:00 (nabór do grupy trwa, zajęcia ruszają 1 lutego)
  • dzieci w wieku 9-13 lat: soboty w godzinach 11:00 – 13:00 (nabór do grupy trwa, zajęcia ruszają 3 lutego)

Zapewniamy:

  • maszyny do szycia,
  • wszystkie materiały niezbędne do wykonania projektów,
  • nici, akcesoria, wszystko, co potrzebne w trakcie pracy,
  • kameralne grupy do 6 osób,
  • drobny poczęstunek, ciepłe i zimne napoje,
  • profesjonalny instruktaż,
  • niepowtarzalną atmosferę 🙂

Warsztaty prowadzi Ewelina Gręda, instruktorka doświadczona w pracy z dziećmi. Szycie to jej pasja i uwielbia się nią dzielić z małymi i dużymi. Radość innych po stworzeniu czegoś własnymi rekami daje jej niesamowitą satysfakcję. Ukończyła Chemię i Anglistykę, ale dopiero po urodzeniu syna odkryła w sobie zamiłowanie do prac manualnych (szycie, szydełkowanie, malowanie). Uwielbia książki, jazdę na rowerze, podróże, nurkowanie i naukę języków.

Koszt uczestnictwa w jednym spotkaniu wynosi 60 zł. Zgłoszenia przyjmujemy na miesiąc (4 spotkania) płatne z góry. Przy zapisie na 4 miesiące i więcej cena jednego spotkania wynosi 50 zł.

Pierwsze grupy wystartują w chwili zgłoszenia się 4 uczestników.

Zgłoszenie dziecka na zajęcia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Zajęcia odbywają się w przestrzennej pracowni mieszczącej się vis a vis CH Arkadia, 2 min spacerem od przystanków tramwajowych linii 1, 4, 17, 22, 26, 27, 28, 33, 35, 8 min spacerem od stacji metra Dworzec Gdański (ul. Słomińskiego 19).

 

Zapisy zbieramy również pod adresem biuro@ags.atthost24.pl

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search